Jak vybrat ty nejlepší rostliny 

Výhody hybridních muškátů Calliope

Jestli je něco opravdová klasika mezi letničkami, jsou to muškáty a asi byste těžko hledali někoho, kdo je nezná.

Při nákupu vybírejte podle oblíbené barvy, tvaru a velikosti květů a také počtu nových poupat. Listy by měly být tmavě zelené a zdravé bez příznaků plísně. Rostlina by měla být dobře rozvětvená, aby se později rozrůstala do stran.
 
Výhody hybridních muškátů Calliope
Velkou oblibu získaly hybridní muškáty Calliope (Pelargonium interspecific), které spojují výhody převislých a vzpřímených forem – tvoří silné a odolné rostliny a jsou odolné proti horku. Mají velké množství velkých květů v mnoha zářivých odstínech. A co je hlavní – kvetou nepřetržitě celé léto. Klasické muškáty kvetou ve vlnách, mezi kterými rostlina nabírá sílu a nekvete – Calliope kvete bez přestávek. Hodí se do truhlíků nebo větších nádob, právě tam může vyniknout jejich mohutný růst.

Calliope M a L má velké květy a dorůstá výšky kolem 35 cm (M je kompaktnější, L o něco vzrůstnější). Je to nejprodávanější muškát v prémiové kvalitě, je vzpřímeného vzrůstu, a proto většinou nahrazuje vzpřímené Pelargonie zonale. Hodí se do velkých květináčů i závěsů.

Calliope Cascade je polopřevislá forma s tmavě zelenými listy a zářivými barvami květů stejného tvaru jako u klasických převislých muškátů. Výborně snáší horko, hodí se skvěle do truhlíků a závěsů.

Calliope Landscape byly vyšlechtěny jako půdopokryvné, proto se hodí hlavně na záhony, ale i do velkých květináčů a truhlíků. Vytváří velké jednoduché květy, které není třeba po odkvětu vyštipovat. Nejlépe snáší sucho.