Jak vybrat ty nejlepší rostliny 

Novinky mezi balkonovkami

Na letošní rok je pro Vás připraveno hned několik novinek v sortimentu balkonových rostlin, které byste určitě neměli přehlédnout.
Novinky mezi balkonovkami
Žhavou novinkou mezi balkonovkami jsou Petunie FUN HOUSE s unikátními barvami květů. Ideální do truhlíků, závěsů i květináčů. Některé odrůdy dokonce mění barvu květů podle intenzity světla. Když ji budete pravidelně přihnojovat rozpustným hnojivem s vyšším obsahem železa, odmění vás bohatým kvetením až do zámrazu.
 
Begonie LIMITLESS vás na první pohled zaujme svými plnými květy a opravdu širokou škálou barev. Je vhodná na záhon nebo do věších květináčů. Umístěte ji ale raději do polostínu než na plné slunce.
 
Mandevila RIO je zářivá velkokvětá kráska, která snese přímé slunce i velmi suché stanoviště. Má přes 17 různých barev, hodí se do závěsů, velkého květináče i do truhlíku.
 
Řízkované jiřiny COLLECTION mají nádherné velké květy nezvyklých barev. Vysazujte je na záhony anebo do velkých květináčů, kde vytvoří velké množství květů vhodných k řezu.
 
Dvouzubec BRAZEN a PINK BEAUTY vás ohromí zářivými barvami květů na první pohled. Bohatě kvetou po celé rostlině, jsou kompaktní a mají hezký tvar. Velmi jim to sluší v sesadbách s verbenami, lobelkou a muškáty.
 
Sanvitálka CUZCO je další bohatě kvetoucí novinkou mezi balkonovými rostlinami. Její zářivé květy kontrastují s tmavě zeleným olistěním a krásně tak vyniknou. Hodí se do závěsů, květináčů i do větších nádob. Miluje slunce, proto ji umístěte na jižní neb západní stranu.
 
Verbena LANAI TWISTER se svými krásnými převisy hodí nejen do truhlíků na okenní parapety, balkony, či do závěsných nádob, ale zkrášlí i květináče na terase. Vyniknou v kombinacích s ostatními balkonovými rostlinami a svými barevnými kontrasty na sebe vždy upoutají pozornost.