Jak vybrat ty nejlepší rostliny 

Méně známé kombinace letniček

Máloco oku lahodí právě tak, jako záplava květů všemožných barev. Tahle úžasná podívaná bývá navíc velmi často doplněná i omamnou vůní, a to je přece ideální kombinace. Většina z nás pěstuje muškáty, petunie a minipetúnie, pojďme se ale podívat na další, méně používané druhy. Vhodným výběrem rostlin můžete zkrášlit rozpálený jižní balkon, rozzářit stinný kout vaší terasy nebo oživit okno na severní straně domu.
 
Méně známé kombinace letniček
Co se týká samotných nádob, je zde velmi široký výběr a fantazii se tak meze nekladou. Použít můžete truhlíky, a to jak klasické, tak samozavlažovací. Tyto truhlíky už dávno nejsou jen hnědé, samotná nádoba totiž tvoří důležitý designový prvek celé sesadby. Ten opravdový „wow efekt“ pak zajistí nádoby terakotové, kovové, závěsné, tvarově nebo barevně zajímavé, které ještě víc podtrhnou krásu Vámi zvolených rostlin.

Pokud máte balkon, kde celý den praží slunce a není snadné jej nějak oživit, vsaďte na kosmatec (Delosperma/Dorotheanthus). Má malé dužnaté lístky s tenkou voskovou vrstvou, které slouží jako zásobárna vody a není proto nijak náročný na pěstování.  Nebojte se k němu kombinovat různé tvary, barvy, nebo typy vzrůstu. Ke kosmatci doplňte třeba šruchu (Portulaca), krásnoočko (Coreopsis), bakopu nebo kokardu (Gaillardia). Mezi rostliny přidejte převislé druhy, vyjímat se budou ty s panašovanými listy.

Na severní nebo stinné straně se bude dařit všem begoniím, pokud je dostatečně ochráníte před větrem a prudkým deštěm. Vybírat můžete podle výšky, barvy i tvaru květů. Bílá, žlutá, oranžová a červená jsou základní barvy, ale výjimkou nejsou ani dvoubarevné, velkokvěté, vzpřímené i převislé. Za zmínku rozhodně stojí série „Limitless“, která je prémiová a kvete o týden dříve, než ostatní druhy. K begoniím můžete přidat fuchsie, netýkavky (Impatiens), barvínek (Vinca) nebo nějaké stínomilné bylinky, například tymián nebo mátu.