Jak vybrat ty nejlepší rostliny 

Balkonové ovoce, které musíte mít

Balkonové ovoce je zkrátka hit. Stačí malý prostor, trocha péče a lásky a bohatá úroda je na talíři. Cítíte tu vůni sobotního koláče s malinami nebo borůvkami, pro které si odběhnete na balkon?
 
Balkonové ovoce, které musíte mít
Pokud máte prostor k pěstování nějakým způsobem prostorově omezený, pak se přímo nabízí sáhnout při výběru rostlin právě k těm, které jsou vhodné do nádob. Sortiment je opravdu široký, můžete vybírat z tradičních a dobře známých druhů a odrůd. Patří sem určitě maliny, borůvky, jahody, ostružiny a mnohé další. 

V tomto článku se blíž zaměříme na maliníky a borůvky. Maliník BABY DWARF je stáleplodící, dorůstá jen do cca 50 cm a je vhodný na pěstování v nádobách. Ve volné půdě pak tvoří hezké kompaktní keříky. Plody jsou středně velké, červené a tvoří se po celé léto. Jsou opravdu chutné, sladké a voňavé.

O něco větší je maliník GOODASGOLD. Vysoký je kolem 90 cm a je také stáleplodící. Maliny na něm dozrávají od konce června a jsou žluté. Mají jemnou sladkou chuť, která vás spolehlivě vrátí do dětství.

Z borůvek stojí za zmínku odrůda LITTLE BLUE WONDER. Tato balkonová borůvka dorůstá výšky kolem půl metru a velmi bohatě kvete bílými květy. A protože bohatě kvete, bohatě pak taky plodí, borůvky jsou světle modré a mají výbornou chuť. Rostlinu doporučujeme sázet do větších nádob a do speciálního substrátu přímo pro borůvky.